fbpx
Lightroom podstawy edycji zdjęć

Jeśli stawiasz pierwsze kroki w Lightroomie to warto byś przygodę z edycją fotografii zaczął z kursem, który dla Ciebie przygotowaliśmy. Naucz się usuwać mankamenty ze zdjęć, manipulować kolorem i kontrastem. Dzięki programowi Lightroom zapanujesz nad swoim zbiorem zdjęć.

    Poziom: podstawy

    Data wydania: 2015

    Czas trwania: 1 h 30 min

    Program: Lightroom CC 2015

Czego się nauczysz ?

interfejsu programu

narzędzi edycyjnych

importowania i zapisywania zdjęć

edycji barwnej zdjęć

usuwania mankamentów

pracy z plikami RAW

kadrowania

selektywnej edycji
Dla kogo jest ten kurs ?
Dla zupełnie zielonych
Poradnik przeznaczony jest dla osób, które nie miały wcześniej kontaktu z programem i chcą szybko poznać jego możliwości. Będzie on dobrym wprowadzeniem do praktycznego stosowania programu w obróbce zdjęć.
Niezbędnik każdego fotografa

Każdy kto zawodowo zajmuje się fotografią prędzej czy później zmierzy się z rozrastającym się w szybkim tempie zbiorem zdjęć. Z myślą o zawodowych fotografach powstał Adobe Lightroom czyli program przeznaczony dla fotografów, za pomocą którego zapanujesz nad swoimi zdjęciami.

Jeśli szukasz narzędzia z pomocą którego możesz w bardzo łatwy sposób zaimportować zdjęcia wprost z aparatu, posegregować je, dokonać edycji, a na koniec zarchiwizować to program Lighrtoom jest stworzony dla Ciebie.Jedną z wielu zalet jest również fakt, że program nie ma wygórowanych wymagań co przekłada się na swobodę pracy z dowolnego urządzenia w dowolnym miejscu np. z laptopa na wyjeździe.

Fotograficzny kombajn

Wielu fotografów nie wyobraża sobie swojej pacy bez tego programu. Nic w tym dziwnego ponieważ program sprawdza się w zawodowej fotografii śpiewająco. Jego prostota i wygoda obsługi, ogromne możliwości zarządzania zbiorami zdjęć oraz wszystkie potrzebne narzędzia do obróbki fotografii sprawiają, że narzędzie to jest jednym z najpopularniejszych w świecie cyfrowej fotografii. Jeśli do tego doliczymy o wiele niższą cenę w porównaniu ze swoim większym bratem Photoshopem to otrzymamy kompletny kombajn, który względem ceny i funkcjonalności – nie ma sobie równych.

Poznaj program

Jeśli stawiasz pierwsze kroki w Lightroomie to przy pierwszym kontakcie z programem nie wiedząc „co, gdzie i jak”, możesz szybko się zrazić się do niego. Dlatego warto byś przygodę z edycją fotografii zaczął z kursem, który dla Ciebie przygotowaliśmy. Omówimy w nim jak poruszać się po interfejsie, jak zaimportować zdjęcia, jak zarządzać albumami, następnie poznasz najważniejsze narzędzia korekcyjne i na koniec zapiszesz swoje zbiory.

Edycja zdjęć w zasięgu ręki

W kursie główna uwagę poświęcamy zakładce develop czyli przeznaczoną do edycji zdjęć. Zobaczysz jak kadrować, poprawić kontrast, ekspozycję, skorygujesz kolory, usuniesz szum, zmienisz barwę wybranych elementów. Nauczysz się również korzystać z domyślnych presetów oraz wgrywać swoje ściągnięte z internetu, które znacznie przyśpieszą Twoją prace. Zobaczysz również jakie możliwości niesie program w edycji plików raw oraz wideo.

Spis lekcji

1. Ustawienia, interfejs, importowanie, zarządzanie zdjęciami
2. Podstawowe narzędzia edycyjne, tworzenie galerii
3. Edycja plików RAW, praca z presetami, edycja wideo
4. Selektywna korekta zdjęcia

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Bądź pierwszym recenzentem “Lightroom podstawy edycji zdjęć”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *