fbpx
Kurs Continuous Integration, Delivery, Deployment

Kurs nauczy Cię jak szybko wykonać automatyzację przy zastosowaniu ciągłej integracji złożonej z trzech podejść: integration, delivery, deployment.

Czego się nauczysz ?

Praca nad dużym projektem zazwyczaj wymaga udziału kilkuosobowej grupy programistów i rozdzielenia projektu na części. Często jednak programiści pracują zdalnie, przez co  komunikacja jest zakłócona i dochodzi do sytuacji gdy nad tą samą częścią projektu pracują równocześnie dwie osoby, dublując tym samym zadanie. Kolejny przypadek ma miejsce gdy programiści dokonują zmian w projekcie i co jakiś czas nadpisują bazowy kod. Efektem tego, jest sytuacja, w której u każdego członka zespołu pliki są nieaktualne co dezorganizuje pracę. Radą na to jest wprowadzenie podejście ciągłej integracji, która niweluje podobne sytuacje.

Jeśli chcesz uniknąć powyższych problemów zapoznaj się z tym kursem, gdzie poznasz metody pracy i wdrażania ciągłej integracji. Zagadnienie to w ostatnim czasie zyskało dużą popularność wśród zespołów DevOps. Dzięki rozwiązaniu jakim jest ciągła integracja poprawisz znacznie swoją produktywność pracy oraz podniesiesz zadowolenie zespołu.

  • Jak dostarczyć kod źródłowy na potrzeby ciągłej integracji
  • Jak połączyć aplikację z repozytorium
  • Jak testować kod i wykrywać błędy
  • Jak tworzyć kontenery i definiować zmienne
  • Jak automatycznie wdrażać aplikacje na serwer
  • Jak definiować workflows i jobs
  • Zdefiniujesz trzy systemy automatyzacji: CI/CD/CD
  • Stworzysz Continuous Integration z wykorzystaniem Circle CI i Jenkins
  • Zobaczysz jak zaradzić sytuacjom w stylu “u mnie działa”
Czas trwania:
1 godzina 18 minut
Poziom:
średnio zaawansowany
Data wydania:
25.06.2019
Wersja programu:
Circle Ci, Jenkins
Dostęp do kursu:
w chmurze oraz do pobrania
Dla kogo jest ten kurs ?
Dla programistów
Wdrożeniowców, testerów, członków zespołu DevOps i każdego kto pracuje nad rozwojem aplikacji.
Dla średnio zaawansowanych
Kurs przeznaczony jest dla osób, które mają opanowaną dowolną technologię programowania i chcą ulepszyć wydajność pracy.
Continuous Integration

Ciągła integracja (ang. continuous integration) to przede wszystkim podejście w testowaniu oprogramowania, które polega na częstym i systematycznym przesyłaniu zmian zachodzących w kodzie. Oznacza to, że na etapie kodowania, zespół programistów pracujących nad projektem ma dostęp do współdzielonego repozytorium. Sugerowane jest, by co najmniej raz dziennie każdy z członków zespołu, dzielił się swoją pracą w repozytorium. W efekcie czego continuous integration znacznie zmniejsza koszty oraz ilość pracy potrzebnej do scalania efektów wykonanych przez różne osoby. Dodatkowo pozwala uniknąć powtórzeń i sytuacji gdy kilka osób, pracuje nad tym samym. I co ważne pozwala szybko w wykryć błędy już na wczesnym etapie.

Continuous Delivery

Delivery to rozwinięcie Continuous Integration.  Pozwala na otrzymywanie gotowej paczki wdrożeniowej po każdym dodaniu nowej funkcji lub integracji. Jednak release w delivery musi byś zatwierdzony manualnie.

Continuous Deployment

Proces w którym funkcje oprogramowania są dostarczane na produkcję za pomocą zautomatyzowanych wdrożeń po każdej wprowadzonej poprawce lub nowej funkcjonalności. Pozwala na automatyzację wdrażanego kodu co jest przeciwieństwem podejścia delivery gdzie taki kod musi być zatwierdzony przy udziale człowieka. Oznacza to, że każda zmiana w kodzie po przetestowaniu jest releasowana z automatu na produkcję co jeszcze bardziej przyśpiesza pracę.

Ułatwiaj sobie programowanie

Dzięki zastosowaniu Continuous Integration (CI) zespoły programistów dostają bieżące informacje czy zmiany, które wprowadzili w kodzie nie zakłócają  działania aplikacji. Niesie to za sobą ogromne plusy. Po pierwsze oszczędza się czas, który trzeba by poświęcić na testowanie. Dzięki temu można szybko i na bieżąco naprawiać błędy oraz ulepszać produkt na różnych etapach produkcji biorąc pod uwagę opinie zleceniodawcy oraz użytkowników. Członkowie zespołu nie muszą wykonywać wielu powtarzalnych procesów związanych z testowaniem. Po drugie “CI” niweluje ryzyko wystąpienia różnic pomiędzy środowiskiem deweloperskim, a produkcyjnym.

Spis lekcji

1. Wstęp
2. Podwaliny teoretyczne
3. Przedstawienie projektu
4. Continuous Integration
5. Continuous Deployment
6. Continuous Delivery
7. Antyprzykład
8. Bonus – Jenkins w akcji
9. Podsumowanie

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Bądź pierwszym recenzentem “Kurs Continuous Integration, Delivery, Deployment”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *