fbpx
Kurs After Effects video mapping

Poszerz swoją wiedzę o kolejne aspekty pracy z materiałem wideo. Zaprojektuj niesamowite kreacje multimedialne, które zaskoczą wszystkich widzów. Naucz się techniki, którą znają tylko nieliczni i zarabiaj na swojej pasji.

  • Poziom: średnio zaawans.
  • Data wydania: 2016
  • Czas trwania: 2 godz 50 min
  • Program: After Effects CC/li>
Nowoczesne wizualizacje

Starsze pokolenia z pewnością pamiętają puszczane z rzutników bajki, które wyświetlały się na rozwieszonym prześcieradle lub innym białym materiale. Efekt ten do dziś możemy do dziś zauważyć na sali kinowej gdzie filmy puszczane są właśnie w taki sposób. Rzutniki jednak zostały wyparte przez telewizory i oddały im większość rynku. Sytuacja trwała bardzo długi okres czasu i właściwie trwa do teraz jednak rzutniki znów powracają do łask. Oczywiście w nowej odświeżonej i dostosowanej do współczesnych standardów wersji. Są również chętnie wykorzystywane do bardziej twórczych kreacji, a jedną z nich jest wideo mapping.

Odkąd do świata filmu wkroczyła technologia produkcje wideo stały się o wiele bardziej widowiskowe. Kiedyś film czarno biały robił prawdziwą furorę i nie do pomyślenia było nakręcenie filmu w zamkniętym studio. Dziś dzięki komputerom można większą część filmu stworzyć w programie komputerowym. Cyfrowa produkcja pozwala nam praktycznie stworzyć dowolny rodzaj kreacji filmowej, a ograniczeniem wydaje się właściwie nasza wiedza oraz wyobraźnia.

Jednym z typów artystycznej kreacji filmu jest wideo mapping. Pojęcie nadal mało popularne i nieznane. Technika ta należy do bardzo efektownych form projekcji filmowej, jednak w dalszym ciągu pozostaje mało odkryta. Polega ona bowiem na projekcji video wykorzystując nieregularne kształty i obiekty np. na budynki, samochody, mosty, budowle. Cała zabawa polega na wykorzystania cech obiektu do wyświetlenia ciekawej animacji.

Czego się nauczysz ?

Podstaw video mappingu
Razem z kursem wejdziesz do świata video mappingu i poznasz podstawy kreacji i wyświetlania wielkoformatowych obrazów. Zobaczysz jak można bawić się światłem i tworzyć ciekawe, dynamiczne, animowane sceny oraz iluminacje na powierzchniach.

Edycji materiału w Afterze
Dzięki wiedzy wyniesionej z kursu zobaczysz jak zacząć przygodę z pojęciem video mappingu. Przekażemy Ci fundamenty wiedzy, którą możesz rozwijać by tworzyć niesamowite pokazy multimedialne i sprawić, by ściana brudnego budynku zamieniła się w multimedialny kolorowy show.
Dla kogo jest ten kurs ?
Dla realizatorów wideo
Na pewno będzie to bardzo dobra pozycja dla wszystkich pracujących z różnymi formami wideo oraz dla osób zajmujących sę montażem wideo. Wiedza wyniesiona z kursu da Ci podstawy do jednej z mniej znanych technik jaką jest video mapping.
Dla firm eventowych
Kurs będzie również dobrą pozycją dla wszystkich agencji eventowych, które chcą poszerzyć swoje usługi o projekcje świetlne i filmowe na budynkach. Agencje reklamowe chcące tworzyć ciekawe artystyczny performance również powinni zapoznać się z tym zagadnieniem ponieważ jest to bardzo ciekawa i niestandardowa forma reklamy.
Dla fanów edycji wideo
Studenci architektury krajobrazu oraz budownictwa chcący poszerzyć swoje zainteresowania oraz wszyscy, którzy lubią bawić się filmem powinni znaleźć w tym szkoleniu ciekawe informacje.
Dla osób, które znaja After Effects
Wymagana znajomość programu After Effects
Spektakl na budowli

Video mapping to po prostu rzucanie wideo na ścianę budynku, tak by pokazać ciekawe efekty wykorzystując wgłębienia okien, wypukłości ścian itd. Całość produkcji czyli część wizualna oraz audio musi współgrać z podłożem czyli w tym wypadku z budynkiem.

Pokazy artystyczne

Często realizacje tego typu możemy zobaczyć w pokazach artystycznych podczas projekcji filmowej na Pałacu Kultury, na budowlach typu Katowicki Spodek, Zamek W Malborku itd. Pokazy tego typu cieszą się bardzo dużym i zaciekawieniem publiczności.

Naucz się wykorzystywać Aftera

Z myślą o wszystkich, którzy fascynują się kreowaniem wszelkich form wideo stworzyliśmy kurs wprowadzający do tworzenia podwalin video mappingu. Dowiesz się z niego jak wykorzystać program After Effects do tworzenia ścieżek pokazu, jak stworzyć maski, jak nanieść rzut na nieregularną powierzchnię. Nauczysz się ustawiać światła i kamery oraz nakładać gotowy rzut na elementy scenografii.

Różne zastosowanie video mappingu

Wideo mapping możemy wykorzystać tworząc spektakl wideo nie tylko na architekturze ale również na innych przedmiotach. Przy jego pomocy możemy tworzyć pokazy typu światło i dźwięk np. pokaz kolorowych fontann, które tańczą w rytm muzyki.

Spis lekcji

1. Przygotowanie projektu, ustawienia masek
2. Przygotowanie przestrzeni rzutnika
3. Wyodrębnianie elementów rzutu
4. Współpraca z Cinema 4d lite – budowanie sceny pod rzuty
5. Budowa sceny – kamery i światła
6. Budowa sceny – kamery i światła
7. Tworzenie ścieżki rzutu
8. Synchronizacja ścieżek z muzyką oraz efektami
9. Nakładanie gotowego rzutu na elementy scenografii
10.Animowanie sceny
11.Podsumowanie podstaw
12.Tworzenie projektu 2
13.Tworzenie ścieżki rzutu na podstawie zdjęcia
14.Efekty rzutu
15.Animowanie rzutu
16.Render

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Bądź pierwszym recenzentem “Kurs After Effects video mapping”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *