fbpx
Kurs kompresja filmu, muzyki, zdjęć

Czy wiesz, że możesz pomniejszyć objętość swoich filmów nawet parokrotnie ? Kurs pokaże Ci jak zmniejszyć wagę i objętość różnego rodzaju plików multimedialnych.

Czego się nauczysz ?

Dowiesz się jak w znaczący sposób zmniejszyć rozmiar zdjęcia, nie tracąc przy tym na jakości. Zobaczysz jak zoptymalizować zdjęcia na potrzeby internetu. Poznasz programy, w których nauczysz się kompresować pliki. Dobierzesz w nich najlepsze kodeki i kompresory oraz dokonasz odpowiednich ustawień. W kursie kolejno omawiamy każdy rodzaj plików oraz różne metody kompresji dla poszczególnej kategorii:

  • w obrazach skupimy się na publikacji zdjęcia na potrzeby internetu.
  • w plikach audio – dowiesz się co to jest samplowanie, jak wybrać odpowiedni format, kanały, sygnały oraz głębia bitów.
  • wideo – zobaczysz jak pracować z dwoma strumieniami. Nauczysz się dobierać odpowiednią rozdzielczość oraz format w zależności od zastosowania pliku.
  • kompresja ZIP – w ostatnim kroku dowiesz się jak tworzyć wydajne archiwum.

    Czas trwania: 1 h

    Poziom: podstawy

    Data wydania: 2016

    Wersja programu: brak

    Certyfikat: możliwość dokupienia

Dla kogo jest ten kurs ?
Dla początkujących
Z myślą o wszystkich pracujących z plikami multimedialnymi i tych, którzy publikują je w sieci przygotowaliśmy poradnik na temat zasad kompresji czyli zmniejszania ilości danych. Z kursem dowiesz się jak ustawić odpowiednie parametry kompresji w plikach audio oraz wideo.
Dla osób, które pracują z dużymi plikami
Po przerobieniu kursu zdobędziesz wiedzę na temat kodeków i parametrów prawidłowej kompresji. Od teraz Twoje pliki znacznie stracą na wadzę zachowując przy tym najwyższą jakość.
Zadbaj o kompresje danych

Czy publikując film w internecie zastanawiałeś się dlaczego „to tak wolno idzie” ? Czy chciałeś kiedyś przesłać plik mailem, jednak był on zbyt duży ? Czy często brakuje Ci miejsca na dysku ? Czy zdjęcia na Twojej stronie internetowej wczytują się bardzo wolno ? Jeśli na chodź jedno pytania odpowiedziałeś twierdząco, pora zadbać o kompresję danych.

Zyskaj więcej miejsca

Liczba danych w wirtualnym świecie rośnie z dnia na dzień w bardzo szybkim tempie. Ogromna liczba nowych plików wręcz zalewa wirtualny świat. Nowe zdjęcia, filmiki oraz pliki są dodawane na serwery w każdej sekundzie. To wszystko sprawia, że ilość danych stale się rozrasta. To samo dotyczy nośników fizycznych.

Kiedyś wystarczyła dyskietka by pomieścić całe nasze zbiory z komputera. Dzisiaj dane przeciętnego użytkownika komputera liczone są w gigabajtach, a nawet terabajtach. Ogólnodostępność pojemnych dysków oraz serwerów nie zwalnia nas z prawidłowej kompresji danych.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Bądź pierwszym recenzentem “Kurs kompresja filmu, muzyki, zdjęć”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *