fbpx

Jak usunąć spam typu snip.to z google analytics ?

[ 22 listopada 2015 ]

W ostatnim czasie nasilił się wzrost spamu na kontach Google Analytics. Użytkownicy otrzymują informację i odwiedzinach strony z podejrzanych adresów. Zazwyczaj takie dane charakteryzuje duża ilość odwiedzin z dziwnie wyglądającej domeny, a do tego dochodzi spora liczba odrzuceń strony. Niestety problem jest obecnie bardzo częsty, i wielu użytkowników nawet nie wie, że ich statystyki są nieprawdziwe. Należy tutaj dodać, że ruch z tych stron jest zupełnie bezwartościowy i faktycznie nikt nie odwiedził naszej witryny. Jest to po prostu spam wysyłane przez roboty mający na celu pozostawiać fałszywe próby odwiedzin strony.

 

Jeśli więc zauważysz podejrzane strony w źródłach odwiedzin przeanalizuj je i sprawdź co to za witryny. Spamerskie strony, które ostatnia nabrały na sile i często pojawiają się Google Analytics to :

  • snip to
  • copyrightclaims org
  • allibestale com
  • get-free-social-traffic com

Gdy widzisz taką domenę w źródłach ruchu to wiedz, że Twoje statystyki są zmanipulowane. Nie należy tutaj panikować ponieważ tego rodzaju spam nie wpływa w jakikolwiek sposób na działanie Twojej witryny. Nie oznacza to również, że ktoś chce się na nią włamać. Jedyny problem jaki Cię faktycznie dotyka to nieprawdziwe dane w Google Analytics.

Istnieje jednak szybki sposób na pozbycie się tych stron w wykazie statystyk. Logujemy się zatem do naszego panelu Google Analytics i postepujemy zgodnie z poniższymi krokami:

 

 

Krok 1

Przechodzimy do zakładki administracja. Znajdziemy ją w górnym menu.

 

 

 

Krok 2

Następnie przechodzimy do zakładki Filtry. Znajdziemy ją w kategorii dane witryny.

 

 

 

Krok 3

Klikamy dodaj nowy. Jedna strona to jeden filtr. Nazwa filtru – wpisujemy adres blokowanej strony. Wybieramy typ filtru niestandardowy i z rozwijanej listy wybieramy opcję Źródło kampanii.  Wzorzec filtru – tutaj wpisujemy nazwę strony. Filtr powinien zadziałać w przeciągu 24 godzin.